PŚ w Lahti: Niemiecki tercet na czele, najlepszy Riessle

15:06, 08.01.2017 Kamil Karczmarek

Ponownie w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej najlepszych było 3 reprezentantów Niemiec. Wygrał Fabian Riessle wyprzedzając lidera klasyfikacji generalnej Erica Frenzela. Trzeci był Johannes Rydzek. Polacy nie zdobyli podobnie jak wczoraj żadnych punktów.

Na trasę biegu techniką Gundersena Fabian Riessle wyruszył 16 sekund za Ericiem Frenzelem. Mimo, że Frenzel po skoku prowadził to dał się dogonić rywalom. Na czele utworzyła się 5-osobowa grupa: Frenzel, Riessle, Samuel Costa, Akito Watabe i Franz-Josef Rehrl. Później do nich dołączył jeszcze Bjoern Kircheisen. Grupę goniącą czołówkę prowadził Johannes Rydzek, który po skoku był 15. Czołówka się rozpadła, a Rydzek wyprzedzał kolejnych rywali.

Przed wiceliderem Pucharu Świata obronili się tylko jego rodacy. W końcówce od Frenzela szybszy okazał się być Riessle. Zajmując 2. lokatę Eric Frenzel powiększył przewagę w klasyfikacji Pucharu Świata nad Rydzekiem, który był dzisiaj trzeci.

Reprezentanci Polski byli dzisiaj bardzo daleko od zajęcia miejsc w czołowej 30. Paweł Słowiok zajął 37. pozycję ze stratą prawie 3 minut do zwycięzcy. Adam Cieślar uplasował się na 45. miejscu tracąc 4 minuty i 45 sekund do Frenzela.