PŚ w Lahti: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej. Nokaut rywali

15:06, 04.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 15:18, 04.03.2018

Kamil Stoch znokautował rywali w serii próbnej przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata w Lahti. Polak w trudnych warunkach skoczył 128 metrów i pokonał z dużą przewagą Richarda Freitaga i Markusa Eisenbichlera.

Kamil Stoch po skoku na 128 metrów zdecydowanie wygrał serię próbną przed niedzielnym konkursem indywidualnym zaliczanym do Pucharu Świata w Lahti. Sklasyfikowani ex-aequo na drugim miejscu Richard Freitag i Markus Eisenbichler, stracili do Polaka aż 8 punktów. Pierwszy z rywali skoczył 124,5 metra a drugi 123 metry. Czwarte miejsce zajął Dawid Kubacki. Uznawany za największego rywala Stocha w walce o kryształową kulę mistrz olimpijski Andreas Wellinger skoczył zaledwie 116,5 metra i zajął 11. miejsce. Nieźle spisał się natomiast Simon Ammann. Szwajcar, który stał już w tym sezonie na podium, skoczył 124,5 metra i zajął piątą lokatę. Pozostali Polacy zmieścili się w trzydziestce. Maciej Kot był osiemnasty (116,5 m), za nim Stefan Hula (117,5 m), Jakub Wolny dwudziesty szósty (115,5 m) a Piotr Żyła dwudziesty dziewiąty (112,5 m). Start konkursu o 16:30.