PŚ w La Plagne: Rosyjskie zwycięstwa w skeletonie

16:55, 10.01.2020 Kamil Karczmarek

We francuskim La Plagne odbyły się pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w skeletonie. Po zwycięstwa sięgnęli reprezentanci Rosji - Elena Nikitina i Aleksander Tretiakow.

Puchar Świata w skeletonie wrócił do La Plagne po pięciu latach. Tym samym tor dla wielu zawodników nie był dobrze znany. Najlepiej poradziła sobie z nim Elena Nikitina. Po pierwszym ślizgu prowadziła z rekordem toru 1:01,37 i rekordem startu 6,05. W drugim przejeździe reprezentantka Rosji wystartowała jeszcze szybciej, bo z czasem 6,00. Poprawiła także czas ślizgu o dwie setne. Nikitina pewnie wygrała z najlepszymi wynikami obydwu ślizgów. Drugą Janine Flock wyprzedziła aż o 65 setnych. Podium uzupełniła Jacqueline Loelling. Niemka w drugim przejeździe wyprzedziła o 5 setnych Marinę Gilardoni. Loelling utrzymała pozycję liderki Pucharu Świata i ma już tylko 7 punktów przewagi nad Flock.

Wyniki - skeleton kobiet

Rosyjskie kibice mieli powody do radości także po zawodach mężczyzn. Najlepsze czasy w obydwu ślizgach uzyskał Aleksander Tretiakow. W pierwszym ślizgu ustanowił rekord toru - 59,28. Drugie miejsce ze stratą 37 setnych zajął Martins Dukurs. Łotysz awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Straty kolejnych skeletonistów były dużo większe. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Sungbin Yun i Wenqiang Geng, którzy stracili aż sekundę i 39 setnych. Dla Chińczyka Genga to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze.