PŚ w Kuusamo: Inauguracja sezonu bez Pettera Northuga

fot: wikipedia.org

Petter Northug nie pojawi się na starcie zawodów inaugurujących Puchar Świata w biegach narciarskich. Norweg nie znalazł się wśród pięciu biegaczy, którzy mieli już zapewnione miejsce w składzie reprezentacji, a następnie opuścił zawody w Beitostoelen – norweską kwalifikację do kadry.

W ubiegłym tygodniu Norweska Federacja Narciarska podała skład reprezentacji tego kraju na pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata, które odbędą się w fińskim Kuusamo. Na liście nie znalazło się nazwisko Pettera Northuga. Utytułowany biegacz swoją przepustkę miał wywalczyć podczas Pucharu FIS w Beitostoelen. Niestety, Northug zmagał się z chorobą i przez to nie miał możliwości, aby pojawić się na starcie norweskiej inauguracji sezonu. Taki scenariusz sprawił, że Norwega zabraknie w Kuusamo, bowiem do składu powołano pięciu narciarzy, którzy pokazali się z dobrej strony w Beitostoelen, a są to: Eirik Brandsdal, Sondre Turvoll Fossli, Didrik Toenseth, Hans Christer Holund i Simen Hegstad Krüger.

Do kadry pań także dołączyło pięć biegaczek, które pokazały się z najlepszej strony w Beitostoelen. Oprócz wcześniej powołanych biegaczek w Kuusamo wystartują: Mari Eide, Anna Svendsen, Tiril Udnes Weng i Silje Oeyre Slind. W składzie zabrakło miejsca dla Astrid Uhrenholdt Jacobsen, która stwierdziła, że ma inne priorytety na ten sezon, a Finlandia nie jest częścią jej planów.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: