PŚ w Kontiolahti: Vanessa Hinz wygrywa w Kontiolahti, daleko Weronika Nowakowska

17:34, 11.03.2018 Franek Damboń

Przed chwilą zakończył się PŚ w biathlonie, który został rozegrany w Kontiolahti. Wygrała go Niemka Vanessa Hinz. Daleko uplasowała się jedyna Polka w stawce Weronika Nowakowska, która była na 26. miejscu.

Zwyciężczyni biegu ze startu wspólnego Vanessa Hinz była bezbłędna na strzelnicy, co pozwoliło jej o 13.5 s. wyprzedzić 2. na mecie Włoszkę Lise Vittozzi, która zaliczyła jedną karną rundę. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuska Anais Chevalier (+16.8 s), która również popełniła 1 błąd na strzelnicy. Poza podium na 4. lokacie przy 3. pudłach znalazła się Finka Kaisa Makarainen (43.4 s.). Piąte miejsce zajęła Szwedka Hanna Oeberg zaliczając dwa zupełnie niecelne strzały. Jedyna Polka startująca w tym biegu Weronika Nowakowska (+2:25.3 s.) zaliczyła 3 karne rundy, co dało dalekie 26. miejsce. Następne zawody Pucharu Świata w biathlonie odbędą się od 15 do 17 marca w stolicy Norwegii - Oslo.