PŚ w Konigssee: Dziewiąte miejsce polskiej sztafety

15:09, 06.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:09, 06.01.2019

Reprezentacja Polski zajęła 9. miejsce w zawodach drużynowych na Pucharze Świata w Konigssee. Wcześniej rozegrano jedynki mężczyzn. Maciej Kurowski zajął 23. miejsce, a odbył się tylko jeden ślizg.

Pogoda ponownie dała o sobie znać w Konigssee. Na początek zaplanowano zawody jedynek mężczyzn. Panowie rozegrali tylko pierwszy przejazd. W połowie drugiej części zmagań postanowiono odwołać drugi ślizg i za oficjalne uznać rezultaty pierwszego przejazdu. Przyczyną było słaba widoczność, którą ograniczał padający śnieg. Dwa ślizgi oddał Maciej Kurowski. Reprezentant Polski na półmetku był 23. z wynikiem 51,169. W drugiej części zawodów Polak zaliczyłby spadek w klasyfikacji.

Po raz pierwszy w karierze triumfował Reinhard Egger, który wyprzedził o 2 setne sekundy Dominika Fischnallera. Austriak i Włoch mieli dużo szczęścia, gdyż tuż przed ich przejazdami tor był odśnieżany. Trzecie miejsce zajął Sebastian Bley. Niemiec po raz pierwszy stanął na podium zawodów PŚ. Z powodu złych warunków doszło do wielu niespodzianek. Felix Loch zajął 10. miejsce, a Wolfgang Kindl uplasował się tuż za nim. Lider Pucharu Świata Johannes Ludwig był dopiero 20.

Wyniki jedynek mężczyzn

Na szczęście bez problemów rozegrano zawody drużynowe. Polacy wystartowali w składzie: Klaudia Domaradzka, Maciej Kurowski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Tym razem nasi saneczkarze nie uplasowali się na najczęściej zajmowanym 8. miejscu. Polacy zostali sklasyfikowani lokatę niżej. Uzyskali oni wynik 2:52,083 i stracili ponad 4 sekundy. Niespodziankę sprawili Słowacy, którzy pokonali Polaków i Włochów.

Sensacji nie było na najwyższym stopniu podium. Niemcy walczyli o zwycięstwo z Austriakami. Julia Taubitz wygrała o 2 dziesiąte z Hannah Prock. Sebastian Bley jednak stracił przewagę, gdyż w austriackiej ekipie jechał zwycięzca jedynek Reinhard Egger. Toni Eggert/Sascha Benecken okazali się lepsi od Thomasa Steua/Lorenza Kollera i Niemcy pokonali Austrię o 2 dziesiąte. Trzecie miejsce ze stratą pół sekundy zajęli Amerykanie.