PŚ w kombinacji: Zwycięstwo Erica Frenzela, Polacy poza "30"

16:48, 20.12.2015 Aneta Kosiura

fot: fis-ski.com fot: fis-ski.com

W drugim dniu zawodów z cyklu kombinacji norweskiej w Austriackim Ramsau najlepszy okazał się Eric Frenzel. Niestety Polacy zajęli miejsca poza czołową trzydziestką.

Po serii skoków do kombinacji norweskiej prowadził tak jak wczoraj Jarl Magnus Riiber (96 metrów). Tuż za nim sklasyfikowany był Haavard Klemetsen (93,5 metra). Trzeci był Tomas Portyk (93,5 metra). Najlepszym z Polaków był Adam Cieślar (85 metrów), który uplasował się na 28 pozycji. Paweł Słowiok po skoku na 85 metrów zajmował 37 miejsce.

Niemiec Eric Frenzel ukończył bieg z czasem 21:56.5 sekundy. Tuż za nim uplasował się prowadzący po serii skoków Jarl Magnus Riiber ze stratą +10,2 sekundy. Trzecie miejsce na podium wywalczył Manuel Faisst (+10,3 sek).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski to tym razem niestety nie udało się wywalczyć punktów - Adam Cieślar minął linię mety jako 39. (+ 2 min 0,3 sek), a Paweł Słowiok był 42 (+ 2 min 12,7 sek).