PŚ w kombinacji norweskiej: Dublet Norwegów w Val di Fiemme, Kryształowa Kula dla Frenzela

17:49, 28.02.2016 Daniel Topczewski

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Magnus Krog wygrał niedzielne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Norweg w Val di Fiemme wyprzedził swojego rodaka Joergena Graabaka i Niemca Fabiana Riessle. Bardzo dobrze spisał się Adam Cieślar.

Rywalizację dwuboistów na skoczni ponownie zdominował Eric Frenzel. Niemiec, który fantastycznie czuje się na obiekcie w Dolinie Płomieni tym razem również skoczył najdalej i jako jedyny przekroczył punkt konstrukcyjny. Drugie miejsce zajmował Tobias Simon, a trzecie Norweg Klemetsen.

Wysokie 11. miejsce na skoczni wywalczył Szczepan Kupczak - Polak uzyskał 108 metrów i nad 30. Adamem Cieślarem i Tino Edelmanem miał 54 sekundy przewagi. Pierwszy z biało-czerwonych wycofał się jednak z biegu z powodu kłopotów z barkiem.

Bieg był popisem norweskiego duetu Krog i Grabaak, którzy bardzo szybko odrobili straty i między sobą rozstrzygnęli walkę o zwycięstwo. Trzecią lokatę zajął Fabian Riessle. Na czwartym miejscu zawody zakończył Eric Frenzel, który zapewnił sobie czwartą kryształową kulę w karierze.

Świetnie pobiegł również Adam Cieślar, który dzięki jedenastemu czasowi biegu awansował na 18. miejsce i dopisał do swojego dorobku 13 pucharowych punktów.