PŚ w kombinacji: Magnus Krog wygrywa, Cieślar na 23. miejscu

17:01, 06.12.2015 Franek Damboń

Magnus Krog fot. 2.pictures.zimbio.com

Norweg Magnus Krog zwyciężył w drugim w tym sezonie konkursie kombinacji norweskiej w Lillehammer. Tym razem jednym Polakiem, który zapunktował był Adam Cieślar, który zajął 23. miejsce.

Zwycięzca dzisiejszych zawodów po serii skoków przeprowadzonej na skoczni HS-100 zajmował 15. pozycję po uzyskaniu 95,5 m. Jednak na trasie biegowej wyprzedził wszystkich zawodów zajmując 1. miejsce z czasem 25:41,8. Po serii skoków prowadził Austriak Mario Seidl (101 m). Drugi był Szczepan Kupczak skacząc 98 m. Trzecie miejsce zajmował Wilhelm Denifl (98 m). Adam Cieślar po skoku na 97 m, zajmował 20. miejsce.

Na trasie biegowej triumfował Magnus Krog (24:53.8),. Drugie miejsce zajął Fabian Riessle (+1,0 s). Trzeci był Lukas Klapper (+1,9 s), na czwartym miejscu uplasował się Bernhard Gruber (+8,5 s). Jeśli chodzi o występ Polaków to Szczepan Kupczak systematycznie spadał na dalsze miejsca. Niestety, nie udało mu się zdobyć punktów, zajmując 32. miejsce (+1:41,3). Drugi z naszych reprezentantów Adam Cieślar  podczas całego biegu utrzymywał się koło 20. miejsca. Ostatecznie uplasował się na 23. miejscu (+1:12,5).

Następne zawody w Kombinacji Norweskiej odbędą się  za dwa tygodnie w austriackim Ramsau (19-20.12.2015).