PŚ w kombinacji: Fabian Riessle zwycięża, Kupczak na 20. miejscu

15:06, 05.12.2015 Anna Felska

P1060226-Copy-Copy

Za nami pierwsze zawody w kombinacji norweskiej. W Lillehammer zwyciężył Niemiec Fabian Riessle. Świetny wynik uzyskał Szczepan Kupczak, który zajął 20. miejsce.

Niestety pogoda przeszkadza nie tylko skoczkom ale również i kombinatorom norweskim. Z powodu zbyt silnego wiatru bieg drużynowy został przeniesiony na niedzielę. W zamian dzisiaj odbył się bieg indywidualny, a wyniki wczorajszej serii kwalifikacyjnej zostały zaliczone jako oficjalne wyniki serii skoków. We wczorajszych kwalifikacjach najlepszy okazał się nasz reprezentant Szczepan Kupczak. Polak w swoim skoku uzyskał 133,5 m i dzisiaj wybiegł na trasę jako pierwszy. Tuż za nim ze stratą 9 sekund wystartował Fabian Steindl. Trzeci był Francois Braud (+10 s). Jako piąty na trasę wyruszył zwycięzca zawodów Fabian Riessle, który tracił do Kupczaka 13 s.

Pełne wyniki skoków

W biegu na 5 km niestety nasz reprezentant nie zdołał utrzymać świetnej pozycji ale ostatecznie zajął wysokie 20. miejsce, co jest jego życiowym wynikiem. Dobrze spisał się również Adam Cieślar, który mimo dalszej lokaty po skokach, ukończył zawody na 27. miejscu. Na podium obok zwycięzcy Fabiana Riessle (25:22.4) stanął Japończyk Akito Watabe (+12.5 s) oraz Fin Ikka Herola (+15.2 s).