PŚ w Klingenthal: Riiber wygrywa po photo finishu

16:15, 02.02.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 16:34, 02.02.2019

Jarl Magnus Riiber, może mówić o prawdziwym szczęściu. Norweg wygrał z będącym ostatecznie na drugim Vinzenzem Geigerem. Na trzecim miejscu uplasował się Johannes Rydzek. Najlepszym z Polaków w Klingenthal był Szczepan Kupczak, który zajął 16 miejsce.

Jan Magnus Riiber po skokach do kombinacji norweskiej zajmował czwarte miejsce. Wówczas pierwsze miejsce piastował młody Austriak - Johannes Lamparter. Norweg na trasę biegu wyruszył 7 sekund za zwycięzcą serii skoków. Jednak szybko przewaga została zniwelowana. Jan Magnus Riber stoczył na mecie prawdziwą walkę o zwycięstwo z Vinzenzem Geigerem. Potrzebny był photo finish aby wyłonić zwycięzce. Ostatecznie to Norweg okazał się najlepszy na trasie biegu na 10 km stylem Gundrsena. Vinzenz Geiger musiał się zadowolić pozycją drugą. Na najniższym stopniu podium stanął Johannes Rydzek, który stracił do zwycięzcy 1.7 sekundy.

Tuż za podium znalazł się Ilkka Herola z Finlandii (+2.4 sekundy). Na piątym miejscu uplasował się Franz - Josef Rehrl, którego strata do Riibera to ponad 5 sekund. Szósta lokatę zajął Fabian Riessle. Niemiec na metę dobiegł 7.9 sekundy za Norwegiem.

Na 16 pozycji, sklasyfikowany został Szczepan Kupczak, który po serii skoków był piąty. Niestety, jak wiemy, dyspozycja biegowa nie jest tak dobra jak ta ze skoczni ale i tak jego aktualne wyniki na trasach są lepsze niż na przykład na początku sezonu. Ostatecznie Polak zakończył zawody ze stratą ponad 1:30 minuty do Jana Magnusa Riibera. Paweł Słowiok również zdobył punkty do klasyfikacji Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Ze stratą wynoszącą ponad 3 minuty, wylądował na 30 miejscu.