PŚ w Klingenthal: Riessle wygrywa przed własną publicznością, pech Rydzeka i punkty Kupczaka

15:04, 17.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 15:26, 17.03.2018

Zwycięstwem Fabiana Riessle zakończyła się dzisiejsza rywalizacja kombinatorów norweskich w Klingenthal zaliczana do Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Eero Hirvonen, a trzeci był lider klasyfikacji generalnej Akito Watabe. Szczepan Kupczak zajął dwudzieste szóste miejsce.

Fabian Riessle nie oddał prowadzenia po skokach i triumfował przed własną publicznością w Klingenthal. Niemiec miał przed biegiem dwadzieścia pięć sekund przewagi, ale na trasie osiągnął ósmy czas. Drugie miejsce zajął rewelacyjny Eero Hirvonen, który po skokach zajmował trzecie miejsce. Fin był na drugiej części trasy w grupie goniącej Riessle razem z Akito Watabe oraz dwójką Niemców: Johannesem Rydzkiem i Ericiem Frenzlem.

Dużego pecha miał Johannes Rydzek, który walczył o miejsce na podium. Mistrz olimpijski z dużej skoczni z Pjongczangu przewrócił się na ostatnim zjeździe. Dzięki temu trzecią pozycję zajął Akito Watabe. Japończyk powiększył do 202 punktów przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad drugim Janem Schmidem. Norweg był dzisiaj siódmy.

Jako jedyny z Polaków punkty wywalczył Szczepan Kupczak. Reprezentant Polski skoczył 135,5 metra i po skoku zajmował 17. pozycję. Na trasie biegu Kupczak spadł na 26. miejsce. Drugi z Polaków Paweł Słowiok uplasował się na 33. pozycji. Wojciech Marusarz i Paweł Twardosz odpadli w rundzie prowizorycznej.