PŚ w Igls: Tylko Maciej Kurowski z awansem po Pucharze Narodów

15:07, 17.11.2017 Kamil Karczmarek

Tradycyjnie główne zawody Pucharu Świata poprzedził Puchar Narodów. Puchar Narodów to kwalifikacje do weekendowych zawodów głównych. Dzisiaj na torze w Igls awans wywalczył tylko Maciej Kurowski. Kwalifikować się do zawodów głównych nie musiała dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

Maciej Kurowski uzyskał 15. wynik Pucharu Narodów i awansował do niedzielnych zawodów. Reprezentant Polski o blisko 8 setnych sekundy pokonał Jakuba Simonaka. Słowak, który zajął 19. miejsce, był pierwszym saneczkarzem, który nie uzyskał kwalifikacji do zawodów głównych. Jeszcze bliżej odpadnięcia niż Kurowski był Riks Rozitis. Łotysz wygrał z Simonakiem zaledwie o 8 tysięcznych. Najlepszy wynik Pucharu Narodów należał do Stepana Fiedorowa. Rosjanin pokonał trasę w Igls w czasie 51.206, czyli o 444 tysięczne szybciej niż Maciej Kurowski. Mateusz Sochowicz ze stratą 722 tysięcznych zajął 25. miejsce i tym samym zakończył swój udział w zawodach jedynek. Sito kwalifikacyjne było bardzo duże, gdyż awans wywalczyło 17 z 56 saneczkarzy (Niemiec Christian Paffe nie był liczony do walki o awans).

Wyniki Pucharu Narodów jedynek mężczyzn

Zawody nie były udane dla naszych pań. Ewa Kuls-Kusyk z czasem 41.302 zajęła 21. pozycję, a Natalia Wojtuściszyn (41.337) była 24. Wyniki Polek okazały się zbyt słabe do awansu. Wygrała Włoszka Andrea Voetter z wynikiem 40.688. Druga była Niemka Jessica Tiebel, która ze względu na zbyt dużą liczbę niemieckich zawodniczek nie wystartuje w jutrzejszych zawodach. Trzecie miejsce zajęła Ulla Zirne z Łotwy.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

Dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski dobrymi startami w poprzednim sezonie zapewniła sobie awans do zawodów głównych. W Pucharze Narodów w Igls wystartował duet Artur Petyniak/Adam Wanielista. Niestety, polscy saneczkarze zostali zdyskwalifikowani. Wygrali Austriacy Peter Penz/Georg Fischler z czasem 40.422. Na podium stanęli również Rosjanie Andrej Bogdanow/Andrej Medwiedew oraz Łotysze Kristens Putins/Imants Marcinkevics.