PŚ w Igls: Polacy na 9. miejscu w zawodach drużynowych

14:57, 19.11.2017 Kamil Karczmarek
reo

Reprezentacja Polski w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła 9. miejsce w pierwszych w sezonie zawodach drużynowych. Wcześniej Maciej Kurowski zakończył zmagania jedynek na 32. pozycji.

Tor w Igls nie jest lubiany przez polskich saneczkarzy. Dla Macieja Kurowskiego sam awans do zawodów głównych był dobrym wynikiem. W pierwszym ślizgu reprezentant Polski uzyskał czas 51.400 i zajmował 30. miejsce. W drugim przejeździe Polak osiągnął najsłabszy wynik zawodów 51.531. Kurowski został wyprzedzony przez Johannesa Ludwiga oraz Samuela Edneya i został sklasyfikowany na ostatnim 32. miejscu. Drugi z Polaków Mateusz Sochowicz odpadł w Pucharze Narodów.

Zwycięzcą zawodów został Siemion Pawliczenko. Rosyjski saneczkarz po pierwszym ślizgu był 5. W drugiej części zawodów Rosjanin dobrze poradził sobie z padającym śniegiem. Pawliczenko uzyskał drugi czas drugiego ślizgu 50.822. Był on gorszy jedynie od Johannesa Ludwiga. Siemion Pawliczenko został pierwszym liderem Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął mistrz świata z toru w Igls Wolfgang Kindl, który po pierwszym ślizgu zajmował 6. miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Felix Loch, który awansował z 7. na 3. pozycję.

Na dalsze miejsca w klasyfikacji spadła pierwsza trójka po pierwszym przejeździe: Dominik Fischnaller, Andi Langenhan i Julian von Schleinitz. Uplasowali się oni odpowiednio na miejscach 6., 9. i 22. Z powodu problemów na starcie podczas pierwszego ślizgu dalekie 13. miejsce zajął zwycięzca klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu Roman Rjepiłow.

Wyniki - jedynki mężczyzn

W zawodach drużynowych Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski uzyskali wynik 2:12.082, co dało naszym saneczkarzom 9. miejsce. Ze zwycięstwa cieszyli się Niemcy w składzie Natalie Geisenberger, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken. Główni faworyci zawodów pomimo problemów Locha po starcie pokonali drugą Kanadę o 358 tysięcznych. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie. Włosi nie ukończyli zawodów z powodu upadku Sandry Robatscher.