PŚ w Hochfilzen: Zwycięstwo sztafety niemieckiej, Polki daleko

15:53, 10.12.2017 Mateusz Wasiewski

W niedzielę została rozegrana sztafeta pań 4x6km. Najlepsze okazały się być Niemki, czyli faworytki dzisiejszego wyścigu. Drugie miejsce zajęły Ukrainki. O trzecie powalczyły Francuzki oraz Rosjanki - te pierwsze zdobyły brąz, a Rosjanki musiały zadowolić się czwartą lokatą. Niestety ze słabej strony, głównie strzeleckiej, pokazały się Polki, które uplasowały się na 14. miejscu, wyprzedzając tylko 6 sztafet.

Do tego biegu Niemki podchodziły jako zdecydowane faworytki - wygrały one wszystkie pucharowe sztafety w tamtym sezonie. Nie inaczej było tym razem - przez większą część trwania sztafety to reprezentantki Niemiec dyktowały tempo, a na mecie wyprzedziły o 45 sekund Ukrainki. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Francji. Anais Bescond na ostatnim okrążeniu zdołała dogonić i wyprzedzić Rosjankę Ekatarinę Yurlovą-Perch.

Polki niestety słabo się spisały, głównie na strzelnicy (4 karne rundy i 20 dobierań). Już na pierwszej zmianie Magdalena Gwizdoń musiała się poprawiać 6 razy na strzelnicy. Pozostałe nasze zawodniczki - Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Krystyna Guzik - nie zdołały znacząco poprawić pozycji. Polki zostały sklasyfikowane na 14. miejscu.