PŚ w Hochfilzen: Norwegia wygrywa w sztafecie, Polacy na 23. miejscu

13:37, 10.12.2017 Franek Damboń Aktualizacja: 08:44, 11.12.2017

Reprezentacja Norwegii zdominowała bieg sztafetowy mężczyzn w Hochfilzen, który odbył się przy silnych podmuchach wiatru, przeszkadzającym zawodnikom przy strzelaniu. Na drugim miejscu znaleźli się Niemcy, a na trzecim Francuzi.

Bieg sztafetowy od początku układał się po myśli reprezentacji Norwegii, która reprezentowali dziś Ole Einar Bjoerndalen, Henrik L`Abee-Lund, Erlend Bjoentegaard i Lars Helge Birkelnd. Na pierwszej zmianie weteran biathlonu Ole Einar Bjoerndalen biegł w łeb, w łeb z Belgiem Michaelem Roschem, który reprezentując Niemcy, w 2006 roku w Turynie zdobył tytuł Mistrza Olimpijskiego. W drugiej fazie biegu Norwegowie odskoczyli reszcie stawki, dzięki czemu przy bezbłędnym strzelaniu ta reprezentacja na mecie miała 2 minuty przewagi na drugą drużyną. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Francji, która występowała bez Martina Fourcade`a.

Dalekie 23. miejsce zajęli Polacy w składzie Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Mateusz Janik. Choć po trzeciej zmianie biało-czerwoni zajmowali nawet 10. miejsce, to później było już tylko gorzej co spowodowało, że nasza drużyna była na bardzo odległym miejscu.