PŚ w Hochfilzen: Dorothea Wierer wygrywa sprint. Monika Hojnisz piąta

15:30, 13.12.2018 Agnieszka Białek Aktualizacja: 16:08, 13.12.2018

Włoszka - Dorothea Wierer wygrała bieg sprinterski w Hochfilzen. Jej główna rywalka Kaisa Makarainen, przegrała z liderką Pucharu Świata o 0.6 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanęła Jekatierina Jurłowa - Percht. Najlepszą z polskich reprezentantek była Monika Hojnisz, która została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Oczy wszystkich fanów biathlonu, skierowane były dzisiaj na Dorothe Wierer i Kaise Makarainen. W spricie na 7.5 km, ostatecznie triumfowała ta pierwsza, wygrywając z Finką o 0.6 sekundy. Warto zaznaczyć, że obydwie pudłowały po jednym razie na strzelnicy i tym samym zaliczyły rundę karną. Jekatierina Jurłowa - Percht do zwyciężczyni straciła 24.4 sekundy, co pozwoliło jej zająć trzecie miejsce. Rosjanka była bezbłędna na strzelnicy

Czwarta na mecie zameldowała się Lisa Vittozzi, ze stratą wynoszącą 25.3 sekundy. Włoszka, podobnie jak Wierer na swoim koncie miała jeden niecelny strzał. Na piątym miejscu uplasowała się Monika Hojnisz. Polka nie zaliczyła żadnego pudła na strzelnicy, ale troszkę gorzej było w samym biegu. Ostatecznie strata Hojnisz do pierwszego miejsca wyniosła 28.2 sekundy. Szóstkę najlepszych zawodniczek zawodów uzupełniła Iryna Kryuko (+38.5 sekundy).

Kamila Żuk na metę dobiegła ze stratą wynoszącą 1:54.1 sekundy. Polka została sklasyfikowana na miejscu 48 i wystartuje w sobotnim biegu. Niestety, ta sztuka nie udała się Kinga Zbylut, która zawody ukończyła na 61 pozycji. Również słaby występ zaliczyła Karolina Pytoń. Zakopianka, zaliczyła aż cztery rundy karne, a jej strata wyniosła ponad 3 minuty do Wierer.