PŚ w Hochfilzen: Daria Domraczewa triumfatorką sprintu, trzy Polki z punktami

15:48, 08.12.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 15:51, 08.12.2017

Daria Domraczewa triumfowała w sprincie podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Białorusinka, jako jedna z nielicznych, była bezbłędna na strzelnicy. Podium uzupełniły Anastazja Kuzmina i Dorothea Wierer. Najlepiej z grona reprezentantek Polski spisała się Weronika Nowakowska, która była 22.

993 dni - tyle musiała czekać na swoje kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata Daria Domraczewa. Białorusinka po raz ostatni cieszyła się z pucharowego triumfu w marcu 2015 roku podczas zawodów w Chanty-Mansyjsku kiedy to wygrała bieg pościgowy. W piątek licznik dni wreszcie się zatrzymał, a Domraczewa odniosła przekonujące zwycięstwo przy mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. Reprezentantka Białorusi po pierwszym strzelaniu była czwarta, ale po drugiej wizycie na strzelnicy wysunęła się na prowadzenie, którego nie oddała do końca, mimo tego, że kilka zawodniczek lepiej prezentowało się od niej na rundach biegowych. Ostatecznie 31-latka finiszowała z czasem 22:40,2, wygrywając 26. zawody Pucharu Świata w karierze.

Na drugiej pozycji bieg sprinterski ukończyła kolejna z wielkich gwiazd - Anastazja Kuzmina. Słowaczka tylko raz pomyliła się na strzelnicy i straciła do zwyciężczyni 22 sekundy. Trzecie miejsce przypadło w udziale Dorothei Wierer. Włoszka, podobnie jak Kuzmina, spudłowała tylko raz i przegrała z Domraczewą o pół minuty. Czwartą lokatę zajęła Vita Semerenko, a piąta była Ingrid Tandrevold. Na szóstej pozycji sprint ukończyła Kaisa Makarainen, która biegała dwie rundy karne.

Punkty Pucharu Świata zdobyły trzy reprezentantki Polski. Najwyżej, bo na 22. miejscu finiszowała Weronika Nowakowska (2 pudła). Trzy lokaty niżej sklasyfikowano Krystynę Guzik (2 niecelne strzały), a na 35. miejscu Magdalenę Gwizdoń. Do jutrzejszego biegu na dochodzenie zakwalifikowała się także Monika Hojnisz, która była 58.