PŚ w Hinzenbach: Piąte z rzędu zwycięstwo Maren Lundby, Kamila Karpiel 36.

16:16, 03.02.2019 Daniel Topczewski Aktualizacja: 16:29, 03.02.2019

Maren Lundby wygrała piąte z rzędu zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem liderka Pucharu Świata była bezkonkurencyjna w austriackim Hinzenbach. Na podium oprócz Norweżki stanęły także Sara Takanashi i Katharina Althaus. W konkursie wystartowała jedna Polka, Kamila Karpiel, która została sklasyfikowana na 36. miejscu.

Ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet są prawdziwym popisem Maren Lundby. Norweżka jest niepokonana od pięciu konkursów (wygrywała w Zao, dwa razy w Rasnovie i dwa razy w Hinzenbach) i cały czas powiększa swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad rywalkami.

Lundby już na półmetku dzisiejszych zawodów miała wyraźną przewagę nad konkurentkami po skoku na odległość 90 metrów (nota 125 pkt). Na drugiej pozycji po pierwszej serii plasowała się Katharina Althaus, która wylądowała na 89 metrze (119,3 pkt). Trzecia była Sara Takanashi (118,4 pkt), a na czwartym miejscu plasowała się Carina Vogt (117,1 pkt). Do najlepszej trzydziestki nie udało się awansować Kamili Karpiel, która skoczyła 85 metrów i z notą 90,6 pkt zajęła 36. miejsce.

Druga seria nie przyniosła wielkich zmian w czołówce. Klasą sama dla siebie była Maren Lundby, która tym razem nie skoczyła najdalej, ale bardzo dobre noty za styl sprawiły, że i tak powiększyła swoją przewagę. Norweżka skończyła konkurs z wynikiem 250,8 pkt. Na drugim miejscu po skoku na odległość 89 metrów uplasowała się Sara Takanashi (241,2 pkt), a trzecia była Katharina Althaus (238,5 pkt), która zamieniła się miejscami z Japonką.

Na czwarte miejsce awansowała Niemka Juliane Seyfarth, która oddała najdalszy skok w drugiej serii lądując na 90 metrze. Piąta była Chiara Hoelzl, szósta Carina Vogt, a siódma Lara Malsiner. Na ósmym miejscu sklasyfikowano Yuki Ito, dziewiąta była Anna Odine Stroem, a czołową dziesiątkę zamknęła Austriaczka Eva Pinkeling.