PŚ w Hinzenbach: 51. zwycięstwo Sary Takanashi

15:05, 04.02.2017 Anna Felska

Fot: zimbio.com Fot: zimbio.com

Absolutna dominatorka w skokach narciarskich kobiet ponownie nie dała rywalkom szans. Sara Takanashi zwyciężyła po raz 51. w karierze. Tym razem w zawodach Pucharu Świata w austriackim Hinzenbach.

Japonka prowadziła już po pierwszej serii ex aequo z Chiarą Hoelzl, w której wylądowała na 87,5 m. W drugiej serii odleciała rywalkom na 91 m, co pozwoliło jej na 51. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w karierze. Na drugim i trzecim stopniu podium stanęły reprezentantki Niemiec. Druga po skokach na 89 i 88,5 m była Katharina Althaus, natomiast trzeci wynik uzyskała mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata Carina Vogt (88,5 i 87 m).

Tuż za podium uplasowała się druga z Japonek Yuki Ito, która w swoich skokach lądowała na 85,5 i 85 m. Kolejne dwa miejsca należały do Austriaczek: Danieli Iraschko-Stolz (87 i 86,5 m) oraz prowadzącej po pierwszej serii Chiary Hoelzl (88 i 82 m). W czołowej dziesiątce na kolejnych miejscach uplasowały się: Yuka Seto (84,5 i 87 m), Maren Lundby (82,5 i 85 m), Jacqueline Seifriedsberger (82,5 i 83 m) oraz Svenja Wuerth (81 i 83,5 m).

Już jutro o godz. 13:00 kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet na skoczni w Hinznebach. Czy Sara Takanashi sięgnie po 52. triumf w karierze?