PŚ w Heerenveen: Polacy blisko podium w ostatnim dniu rywalizacji

19:43, 12.11.2017 Mateusz Król

Czwarte miejsce męskiej drużyny w sprincie zespołowym było najlepszym wynikiem polskiej reprezentacji w Heerenveen. Inauguracyjne zmagania Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim nie były zbyt udane dla naszych panczenistów.

Kanadyjczycy wygrali dzisiejszy bieg drużyn sprinterskich z czasem 1:19.55. Drugie miejsce zajęli Norwegowie a trzecie Rosjanie. Niewiele do podium zabrakło reprezentantom Polski. Nogal, Michalski, Kłosiński oraz Waś stracili do trzeciego miejsca zaledwie 0,11 sek. O cztery setne sekundy wyprzedzili natomiast Finów. To jednak i tak najlepszy wynik, jaki naszym panczenistom udało się osiągnąć w ten weekend. Natalia Czerwonka startowała dzisiaj w biegu na 1000 metrów. Zajęła w nim 14. miejsce ze stratą 2,5 sekundy. Tę rywalizację zdominowały Japonki. Wygrała Nao Kodaira a druga była Miho  Takagi.

W męskim wyścigu na 1000 metrów równych sobie nie miał Pavel Kulizhnikov. Drugim miejscem zadowolić musiał się reprezentant gospodarzy Kai Verbij. Powodów do zadowolenia po wyścigu nie miał Sebastian Kłosiński. Polak ze stratą ponad dwóch sekund zajął dopiero 17. miejsce.