PŚ w Heerenveen: Bardzo dobry występ reprezentantów Polski

21:13, 09.12.2016 Aneta Kosiura

Artur Waś zajął drugie miejsce podczas piątkowego biegu na 500 metrów w Heerenveen. Również bardzo dobry występ odnotowały reprezentantki Polski, zajmując trzecie miejsce podczas biegu drużynowego.

Artura Wasia pokonał jedynie Rosjanin Rusłan Muraszow, który ukończył bieg z czasem 34,50 sekundy.  Reprezentant Polski stracił do zwycięzcy 0,29 sekundy. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Mitchell  Whitmore ze stratą 0,31 sekundy.

Pełne wyniki Grupy A na 500 m

W grupie B triumfował Rosjanin Artjom Kuzniecow z czasem 35,10 sekundy, drugie miejsce ze stratą 0,14 sekundy zajął Pekka  Koskela. Podium uzupełnił Japończyk - Ryohei  Haga (+0,16 sek.).Najlepszym z reprezentantów Polski był Artur Nogal, który z czasem 35,44 zajął siódme miejsce. Sebastian Kłosiński był 20. - 35,72, a Piotr Michalski uplasował się tuż za nim - 35,75.

Pełne wyniki Grupy B na 500 m

Bardzo dobry występ zanotowały również reprezentantki Polski w biegu drużynowym, gdzie w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka i Katarzyna Woźniak uzyskały czas 3.03,50 sekundy zajmując trzecie miejsce po raz pierwszy w tym sezonie. Zwyciężyła drużyna Japonek z czasem 2.59,51, a drugie miejsce zajęły Niemki 3.02,47.