PŚ w Hakubie: Akito Watabe zwycięża przed własną publicznością

08:55, 03.02.2018 Anna Felska

Japończyk Akito Watabe zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Hakubie. Przy nieco słabszej obsadzie zawodów na podium stanęli również Jan Schmid i Manuel Faisst.

Watabe prowadził już po serii skoków i próbie na 130,5 m. Drugi wynik uzyskał Estończyk Kristjan Ilves (132 m). Na trzecim miejscu plasował się Manuel Faisst (130 m), a dopiero czwarty był Norweg Jan Schmid (125,5 m). Za nim uplasowali się kolejni Norwegowie: Johnas Harald Riiber (124,5 m) oraz Ure Sindre Soetvik(121,5 m).

Wyniki serii skoków

Akito Watabe na traasę biegu wyruszył z przewagą 16. sekund i do końca nie oddał prowadzenia. Dzisiejszy triumf to jego czwarta wygrana z rzędu i piąta w tym sezonie. Drugi na metę dotarł czwarty po skokach Norweg Jan Schmid, który do Watabe stracił aż 1:12.6. Na najniższym stopniu podium stanął Manuel Faisst (+1:22.0). Tuż za podium ze znaczną stratą 2:14.0 uplasował się Estończyk Kristjan Ilves. Kolejne pozycje należały do Norwegów: Espena Bjoernstada (+2:36.2) oraz Mikko Koksliena (+2:40.2). Na siódmej i ósmej pozycji uplasowali się reprezentanci gospodarzy: Go Yamamoto (+2:44.4) oraz Yoshito Watabe (+2:44.8). Niemiec Terence Weber ze stratą 2:45.1 zajął 9. miejsce. Czołową dziesiątkę zajął Czech Tomas Portyk (+2:46.1).

Pełne wyniki zawodów

Do Japonii ze względu na przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, nie udali się czołowi zawodnicy Pucharu Świata oraz reprezentanci Polski. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Akito Watabe (845 pkt).