PŚ w Falun: Kwalifikacje sprintu dla Dahlqvist i Klaebo

13:04, 16.03.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 13:06, 16.03.2019

Reprezentantka gospodarzy, Maja Dahlqvist, i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo okazali się najlepsi w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną, który jest rozgrywany w szwedzkim Falun. Zawody są zaliczane do cyklu Pucharu Świata.

Kwalifikacje kobiet poszły zdecydowanie po myśli Szwedek. Reprezentantki tego kraju zajęły trzy czołowe miejsca - za Dahlqvist uplasowały się Jonna Sundling i liderka pucharowej klasyfikacji sprintów, Stina Nilsson. Łącznie w ćwierćfinałach ujrzymy aż jedenaście reprezentantek Trzech Koron. Mistrzyni świata w tej konkurencji, Norweżka Maiken Caspersen Falla zajęła 13. miejsce, brązowa medalistka - Mari Eide - była 26. i również awansowała do ćwierćfinału. Nie startowały reprezentantki Polski.

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

W ćwierćfinałach sprintu mężczyzn niestety nie ujrzymy Polaków. O awans walczyła trójka Biało-Czerwonych - Maciej Staręga zajął 41. miejsce, Dominik Bury był pięćdziesiąty, a Kamil Bury uplasował się na 60. lokacie. W eliminacjach najlepszy okazał się mistrz świata z Seefeld, Johannes Hoesflot Klaebo. Wyprzedził Włocha Federico Pellegrino i Rosjanina Aleksandra Bolszunowa.

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

Początek ćwierćfinałów sprintu kobiet i mężczyzn zaplanowany jest na godzinę 14:30.

źródło: inf. własna