PŚ w Drammen: Falla i Klaebo wygrywają eliminacje w sprincie

14:22, 07.03.2018 Franek Damboń

Dziś w norweskim Drammen odbywa się Puchar Świata w biegach narciarskich. Wśród pań wygrała Norweżka Maiken Caspersen Falla, a wśród panów Johannes Hoesflot Klaebo.

Bieg pań:

Maiken Caspersen Falla o ponad sekundę wygrała eliminacje do biegu sprinterskiego w Drammen. Na 2. miejscu uplasowała się Anna Dyvik (+1.88 s.). Na 3. lokacie znalazła się Krista Parmakoski ze stratą 3 sekund do zwyciężczyni biegu. Tuż za czołową trójką ukończyła swój bieg eliminacyjny Rosjanka Natalia Nepryaeva (+3.18 s.). Na 5. pozycji znalazła się Słowenka Katja Visnar (+3.22 s.). W najlepszej 30. nie znalazły się Polki. 38. miejsce zajęła Ewelina Marcisz (+11.12 s.), a na 56. pozycji uplasowała się 16-letnia Monika Skinder.

Pełne wyniki eliminacyjnego biegu pań

Bieg panów:

Norweg Johannes Hoesflot Klaebo okazał się zwycięzcą eliminacji do biegu sprinterskiego i o 3.50 s. wyprzedził swojego rodaka Eirika Brandsdala. Na 3. miejscu znalazł się Rosjanin Alexander Bolshunow (+4.88 s.), a na 4. pozycji Alexander Panzhinskiy (+4.67 s.). Czołową piątkę zamknął Norweg Fredrik Riseth (+4.89 s.). Polacy znaleźli się na odległych miejscach. Na 53. lokacie znalazł się Maciej Staręga, a na przedostatnim 59. miejscu Kamil Bury.