PŚ w Drammen: Eliminacje dla Kristy Parmakoski i Johannesa Hoesflota Klaebo

14:13, 08.03.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 15:21, 08.03.2017

Krista Parmakoski i Johannes Hoesflot Klaebo wygrali eliminacje sprintu stylem klasycznym w norweskim Drammen. 29. miejsce zajął w kwalifikacjach Maciej Staręga.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym zakończyły się w miniony weekend, ale biegacze i biegaczki nie mają czasu na odpoczynek. Sezon Pucharu Świata trwa dalej, a kolejnym przystankiem na mapie jest norweskie Drammen.

Na starcie eliminacji sprintów stanęła niemal cała światowa czołówka z mistrzami świata na czele. Dzisiejszy sprint nie był jednak udany dla trzykrotnej złotej medalistki z Lahti, Maiken Caspersen Falli. Norweska biegaczka zajęła dopiero 31. miejsce i po raz pierwszy w tym sezonie nie awansowała do ćwierćfinału. Kwalifikacje wygrała Finka Krista Parmakoski, która dystans 1,2 kilometra pokonała w czasie 3:00,28. Drugie miejsce zajęła Katja Visnar, a trzecie Ingvild Flugstad Oestberg. Na 23. lokacie sklasyfikowano Marit Bjoergen.

Polki nie startowały.

Eliminacje mężczyzn wygrał Norweg Johannes Hoesflot Klaebo. 20-letni biegacz pokonał trasę w Drammen w czasie 2:33,81 i dość wyraźnie wyprzedził swoich konkurentów. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano następnych reprezentantów gospodarzy. Drugi był Eirik Brandsdal, trzeci Sondre Turvoll Fossli, a czwarty Paal Golberg.

W ćwierćfinale zobaczymy jednego Polaka. Maciej Staręga zakwalifikował się do najlepszej trzydziestki z przedostatnim rezultatem.