PŚ w Drammen: Eirik Brandsdal i Stina Nilsson triumfują

19:39, 08.03.2017 Aneta Kosiura

fot: framtidinord.no

W dzisiejszym sprincie na 1,2 km w norweskim Drammen  najlepszymi okazali się być Eirik Brandsdal i Stina Nilsson. Niestety, Maciej Staręga zakończył start na ćwierćfinale a Polki nie startowały.

Eirik Brandsdal ukończył sprint z czasem 2:39.35 sekundy. Tuż za nim ze stratą 2,55 sekundy uplasował się  Johannes Hoesflot Klaebo, a ostatnie miejsce na podium wywalczył Sergey Ustiugov (+3,28 sek.). Poza podium sklasyfikowany został Petter Jr.Northug ze stratą 4,50 sekundy.

Pełne wyniki mężczyzn

Jeśli chodzi o rywalizację kobiet, zwyciężyła Stina Nilsson z czasem 3:07.57 sekundy. Drugie miejsce zajęła Krista Parmakoski ze stratą 0,42 sekundy, a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Hanna Falk (+1,26 sek.). Poza podium uplasowała się Kathrine Rolsted Harsem (+3,27 sek.).