PŚ w Davos: Sundby najlepszy, pięciu Norwegów w "10"

21:07, 10.12.2016 Mateusz Król

Martin Johnsrud Sundby wrócił już ścieżkę zwycięstwa w Pucharze Świata biegaczy narciarskich. Norweg, który latem był zawieszony za doping, wygrał dzisiejszy wyścig na 30 km stylem dowolnym w Davos.

W sobotnie popołudnie o swoim dominowaniu przypomnieli norwescy biegacze narciarscy. W Davos bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym wygrał Martin Johnsrud Sundby, który broni w tym sezonie kryształowej kuli. Norweg przez cały bieg oscylował na pomiarach czasu w okolicach miejsc na podium. Na prowadzenie wysunął się jednak na sześć kilometrów przed metą i nie oddał już liderowania do końca. Za jego plecami uplasował się kolega z kadry Anders Gloeersen, który na półmetku był liderem. Ostatecznie stracił do swojego rodaka 13,7 sekundy. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech Norwegów. Podium, podobnie jak w rywalizacji kobiet, przypadło dla reprezentanta Finlandii. Zwycięzca pierwszego w tym sezonie biegu dystansowego Matti Heikkinen ukończył bieg z czasem o 25,7 sekund wolniejszym. Najlepszym z Polaków był Dominik Bury, który zajął jednak odległe 61. miejsce. Strata 20-latka z klubu MKS Istebna wyniosła ponad 6 minut. Jutro w Davos sprinty, w których będziemy liczyli na Macieja Staręgę.