PŚ w Davos: Oestberg zwycięża na 10 km stylem dowolnym

12:50, 10.12.2017 Anna Felska Aktualizacja: 21:34, 10.12.2017

Ingvild Flugstad Oestberg zwyciężyła w biegu na 10 km stylem dowolnym Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos. Na podium w Szwajcarii obok Norweżki stanęły również Ragnhild Haaga oraz Krista Parmakoski.

W Davos odbywał się dziś bieg na 10 km stylem dowolnym. Był to start interwałowy, więc zawodniczki nie rywalizowały ramię w ramię. Najlepiej poradziła sobie Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka na metę dotarła z czasem 25:28.5. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z drużyny Ragnhild Haaga, która straciła do niej 5.9 s. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Finlandii Krista Parmakoski (+7.9).

Tuż za podium uplasowała się najlepsza zawodniczka Pucharu Świata ubiegłego sezonu Heidi Weng (+14.5). Na piątym miejscu z takim samym czasem znalazły się dwie zawodniczki: reprezentantka gospodarzy Nathalie von Siebienthal oraz Austriaczka Teresa Stadlober (+16.4). Na siódmym miejscu uplasowała się Finka Kerttu Niskanen (24.9). Dopiero na 8 i 9. miejscu uplasowały się Szwedka Charlotte Kalla (+26.8) i Norweżka Marit Bjoergen (+35.9). Czołową dziesiątkę zamknęła kolejna reprezentantka Norwegii Astrid Jacobsen (+37.6).

Spośród Polek najlepiej wypadła Martyna Galewicz, która ze stratą dwóch minut i prawie dziewięciu sekund zajęła 48. lokatę. Ewelina Marcisz uplasowała się dziesięć oczek niżej. Urszula Łętocha mimo zgłoszenia, nie pojawiła się na starcie biegu.

Liderką Pucharu Świata pozostaje Charlotte Kalla (470 pkt). Druga jest Ingvild Flugstad Oestberg (392 pkt), a trzecia Heidi Weng (386 pkt).