PŚ w Davos: Oestberg najlepsza na 15 km łyżwą

12:43, 10.12.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 12:51, 10.12.2016

fot: dagbladet.no fot: dagbladet.no

Ingvild Flugstad Oestberg wygrała bieg indywidualny na 15 km stylem łyżwowym w szwajcarskim Davos. Norweżka triumfowała nad swoją rodaczką Heidi Weng i Finką Kristą Parmakoski.

Oestberg wysunęła się na prowadzenie już na pierwszym pomiarze czasu i konsekwentnie budowała przewagę nad rywalkami. Pozwoliło jej to na mecie wyprzedzić Heidi Weng o 7,9 sekundy, a Kristę Parmakoski o 16,7. Czwarta Jessica Diggins straciła już prawie minutę. Piąte miejsce zajęła Yulia Tchekaleva, a czołową szóstkę dopełniła Nathalie von Siebenthal.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Ragnhild Hagi, Riitty-Liisy Roponen, Ilarii Debertolis i Anny Haag. Niestety w tym prestiżowym gronie nie znalazła się ani jedna Polka. Zarówno Martyna Galewicz, jak i Kornelia Kubińska ukończyły bieg na końcu stawki. Galewicz zajęła 51. miejsce ze stratą 3 minut i 49,3 s, a Kornelia Kubińska uplasowała się na pozycji pięćdziesiątej siódmej. W biegu nie wzięła udziału Amerykanka Rosie Brennan, która została zdyskwalifikowana przed startem.

Jutro w Davos odbędą się sprinty stylem dowolnym. Serdecznie zapraszamy na nasze relacje z tego wydarzenia.