PŚ w Chaux-Neuve: Polacy bez punktów, zwycięstwo Rehrla

16:17, 19.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:15, 19.01.2019

Franz Josef Rehrl po raz drugi wygrał podczas zawodów kombinacji norweskiej z cyklu Nordic Triple. Austriak jest zdecydowanym liderem tych zmagań. Polacy nie zdobyli dzisiaj punktów i nie awansowali do finału.

Do dzisiejszych zawodów uwzględnione były wczorajsze wyniki. Drugiego dnia Nordic Triple na skoczni najlepszy był Franz Josef Rehrl. Austriak skoczył 117,5 metra i powiększył przewagę do 45 sekund. W pierwszej trójce byli bracia Watabe. Yoshito zajął drugie miejsce po skoku na 113,5 metra. Akito wylądował na 112. metrze i tracił 53 sekundy. Dobry skok oddał Szczepan Kupczak. Polak osiągnął odległość 115 metrów. Po serii skoków plasował się na 20. pozycji ze stratą 2 minut i 22 sekund. Adam Cieślar skoczył 104,5 metra i był 41. Miejsce niżej plasował się Paweł Słowiok, który wylądował na 102. metrze.

Wyniki po serii skoków

Następnie zawodnicy przystąpili do biegu na 10 kilometrów. Mimo dwukrotnie dłuższego dystansu Franz Josef Rehrl podobnie jak wczoraj obronił swoją dużą przewagę. Ponownie za austriackim kombinatorem utworzyła się grupa pościgowa. Najszybciej finiszowali z niej Akito Watabe i Fabian Riessle. Polacy nie znaleźli się dzisiaj w "30" i nie zobaczymy ich jutro. Szczepan Kupczak spadł na 35. miejsce. Adam Cieślar zajął 41. pozycję, a Paweł Słowiok był 44.