PŚ w Chaux-Neuve: Nordic Triple dla Seidla

14:14, 20.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:47, 20.01.2019

Mario Seidl wygrał cykl Nordic Triple zaliczany do Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Austriak wyprzedził Fabiana Riesslego i Franza Josefa Rehrla.

Z powodu finału cyklu Nordic Triple dzisiejsze zawody miały inny format. Wystartowała w nich najlepsza "30" z dwóch pierwszych dni zmagań. Zawodnicy oddali dwa skoki i biegli na 15 kilometrów. Popis na skoczni dał Mario Seidl, który był piąty w klasyfikacji generalnej. Po pierwszym skoku na odległość 118,5 metra Austriak wyszedł na prowadzenie. W drugiej próbie wylądował na 115. metrze i powiększył przewagę nad rywalami. W dwóch skokach uzyskał najlepszą notę. Po skokach na odległość 111 i 115 metrów na drugie miejsce spadł Franz Josef Rehrl. Przed biegiem Austriak tracił 37 sekund do swojego rodaka. 113 i 109,5 metra skoczył Espen Bjoernstad. Norweg awansował na trzecią pozycję ze stratą minuty i 8 sekund. W dwóch minutach byli także Fabian Riessle (1:33) i Jarl Magnus Riiber (1:54).

Wyniki po serii skoków

Mario Seidl utrzymywał dobre tempo biegu przez 15 kilometrów i obronił swoją przewagę. W pościg za liderem ruszył Fabian Riessle. Czwarty zawodnik klasyfikacji cyklu dogonił i wyprzedził Espena Bjoernstada. W połowie dystansu Niemiec biegł już z Rehrlem. Jednak do Seidla Riesslemu zabrakło 25 sekund. Trzecie miejsce zajął Franz Josef Rehrl, który w końcówce przegrał z Niemcem. Młody Austriak wygrał w dwóch pierwszych dniach cyklu. Do tej pory Nordic Triple rozgrywane w Seefeld czterokrotnie wygrał Eric Frenzel, a raz triumfował Akito Watabe. W tym roku z powodu mistrzostw świata zmagania odbyły się we Francji.