PŚ w Chaux-Neuve: Jan Schmid wygrywa, Watabe drugi

13:37, 20.01.2018 Anna Felska Aktualizacja: 13:53, 20.01.2018

Za nami kolejne zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Najlepszy w Chaux-Neuve okazał się Jan Schmid. Drugi był Akito Watabe, a trzeci Ilkaa Herola.

Karuzela Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przeniosła się Francji, a dokładnie do Chaux-Neuve. W dzisiejszym konkursie wygrana powędrowała w ręce Jana Schmida. Reprezentant Norwegii po skoku został sklasyfikowany na 4 lokacie, lecz podczas biegu wyprzedził swoich rywali i ostatecznie metę przekroczył z czasem 23:59.7. Na drugim miejscu znalazł się Akito Watabe (+1.4), który po pierwszej rundzie był na prowadzeniu. Natomiast trzecią pozycję zajął Ilkaa Herola. Fin początkowo zajmował dopiero 9 pozycję, lecz w biegu poszło mu zdecydowanie lepiej, a jego starta do lidera wynosiła 21.5. Czwarty był Lukas Klapfer (+21.8), a piąty Joergen Graabak (+55.6).

Dzisiejsze zawody nie były najlepsze w wykonaniu reprezentantów Polski. Najlepiej z nich zaprezentował się Paweł Słowiok, który metę przekroczył ze stratą czasową wynoszącą 2:48.3 i ostatecznie znalazł się na miejscu 35. Adam Cieślar (+2:48.7) uplasował się na pozycji 36, a Wojciech Marusarz (+4:25.5) był 43. Niestety biegu nie zdołał ukończyć Szczepan Kupczak.