PŚ w Calgary: Przeciętne występy Polaków w niedzielę

21:54, 04.12.2017 Anna Felska

Wczoraj odbyły się ostatnie wyścigi łyżwiarzy szybkim podczas Pucharu Świata w Calgary. Polacy nie błysnęli ale pojawiło się kilka przyzwoitych rezultatów.

Najlepiej spisała się Katarzyna Bachleda-Curuś, która w wyścigu na 1500 w grupie A zajęła 13. lokatę z czasem 1:55.31. Najszybsza była Japonka Miho Takagi, która uzyskała czas 1:51.79. Drugie miejsce zajęła Holenderka Marrit Leenstra (+0.27), a trzeci wynik uzysła Rosjanka Yekaterina Shikhova (+1.73). W tej konkurencji startowała jeszcze jedna Polka - Natalia Czerwonka, która zajęła 17. miejsce. Wśród mężczyzn na 1500 m z czasem 1:41.33 najlepszy był Rosjanin Denis Yuskov. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli Holendrzy - Koen Verweij (+0.62) oraz Kjeld Nuis (+0.94). Z Polaków najwyżej na 14. miejscu sklasyfikowany został Konrad Niedźwiedzki ze stratą 3.15 s do zwycięzcy. Dwa oczka niżej uplasował się mistrz olimpijski z Soczi w tej konkurencji Zbigniew Bródka (+3.49) natomiast 18. lokatę zajął Jan Szymański (+3.58). Na tym samym dystansie ale w grupie B wystartowała Katarzyna Woźniak, która zajęła 10. miejsce.

Pełne wyniki na 1500 m kobiet, grupa A

Pełne wyniki na 1500 m kobiet, grupa B

Pełne wyniki na 1500 m mężczyzn, grupa A

W grupie A na dystansie 500 m zwyciężył reprezentant gospodarzy, Kanadyjczyk Alex Boisvert-Lacroix z czasem 34.31 s. Drugi był Koreańczyk Min Kyu Cha. Trzecie miejsce zajął Fin Mika Poutala (+0.07). Jedyny startujący Polak Artur Waś z czasem 34.78 zajął 16. miejsce. W grupie B startowało aż trzech reprezentantów Polski: Artur Nogal, Piotr Michalski i Sebastian Kłosiński, którzy zajęli odpowiednio 8, 15 i 17. miejsce. Rywalizację, z czasem 34.34 wygrał Rosjanin Pavel Kulizhnikov. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Artyom Kuznetsov (+0.01). Na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Mitchell Whitmore (+0.13).

Pełne wyniki na 500 m mężczyzn, grupa A

Pełne wyniki na 500 m mężczyzn, grupa B

Kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim odbędą się w dniach 8-10 grudnia w Salt Lake City.