PŚ w Calgary: Polska sztafeta na ósmym miejscu, Niemcy na czele

22:14, 08.12.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 22:14, 08.12.2018

Rodel Weltcup Innsbruck-Igls / Tirol / Austria / Bobbahn / Rodeln / Rodel Austria Nationalteam / Österreichisches Nationalteam / Kunstbahn / Fahrt / Doppelsitzer / Doubles / AUT: Peter Penz, Georg Fischler

Polska sztafeta saneczkarska zajęła ósme miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Calgary. Triumfowali Niemcy. W sobotę rozegrano też jedynki kobiet, w których najlepsza była Julia Taubitz.

Natalie Geisenberger nie wygrała czwartych zawodów z rzędu w saneczkarskim Pucharze Świata. Liderka klasyfikacji generalnej w kanadyjskim Calgary musiała uznać wyższość swojej rodaczki Julii Taubitz, która wyprzedziła ją o 0.104 sek. W czołowej trójce znalazło się też miejsce dla reprezentantki gospodarzy. Podium uzupełniła bowiem Kimberley McRae. Kanadyjka straciła do pierwszej lokaty prawie pół sekundy (0,477 sek.). Natalia Wojtuściszyn musiała zadowolić się dzisiaj 21. pozycją. Polka pokonała tor w czasie o ponad dwie sekundy gorszym od Taubitz.

Sporo emocji było w dzisiejszych sztafetach. Na starcie stanęło dziesięć ekip. Najlepsi okazali się Niemcy, ale przez długi czas to Amerykanie przewodzili stawce. Nasi zachodni sąsiedzi zostali uratowani przez ich dwójkę, bo po dwóch zmianach, dokładniej po przejeździe Felixa Locha, przegrywali nieznacznie z osadą USA. Ostatecznie jednak wygrali z czasem o 0,269 sek. lepszym. Dla Amerykanów to i tak lepszy występ niż przed tygodniem w Whistler, gdzie zajęli szóste miejsce. Dzisiaj na trzecim miejscu byli Austriacy ze stratą 0,370 sek. Tuż za nimi zwycięzcy sprzed tygodnia Rosjanie. Polacy zajęli ponownie ósmą pozycję.