PŚ w Calgary: Polska sztafeta na 8. miejscu, dobre wyniki pań

21:55, 09.12.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 21:58, 09.12.2017

Reprezentacja Polski w składzie Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęła 8. miejsce w rywalizacji sztafet. Triumfowali Niemcy, którzy nieznacznie pokonali Kanadę. W jedynkach kobiet Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk uplasowały się w drugiej dziesiątce.

Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk mogą być bardzo zadowolone ze swoich wyników. Reprezentantki Polski zakończyły zawody jedynek w drugiej dziesiątce. Wojtuściszyn uplasowała się na 15. miejscu, spadając w drugim ślizgu z 14. Kuls-Kusyk obydwa przejazdy zakończyła na 19. pozycji. Dla obydwu Polek to najlepsze wyniki w tym sezonie Pucharu Świata.

Tym razem ze zwycięstwa nie cieszyła się Natalie Geisenberger. Liderka Pucharu Świata po pierwszym ślizgu wyprzedzała drugą Tatjanę Huefner o 3 tysięczne części sekundy. W drugim przejeździe Huefner wykręciła fantastyczny czas 46.711 i sięgnęła po zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła Alex Gough, która została mistrzynią Ameryki. Geisenberger po wielu błędach spadła na 3. pozycję.

Wyniki - jedynki kobiet

Polacy wrócili na swoje etatowe miejsce w sztafetach. Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski po dobrych ślizgach zajęli 8. miejsce. Reprezentacja Polski ponownie okazała się najlepszą ekipę, która nie ma w swoim kraju toru. Wygrali Niemcy, którzy wyprzedzili Kanadę zaledwie o 41 tysięcznych. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Austrii.