PŚ w Calgary: Natalia Czerwonka 15. na 1000 metrów

09:59, 03.12.2017 Aneta Kosiura

Podczas drugiego dnia rywalizacji w kanadyjskim Calgary Natalia Czerwonka zajęła 15. miejsce w wyścigu na 1000 metrów. W rywalizacji drużyn męska jak i żeńska reprezentacja Polski zajęła szóste miejsce.

W grupie A na 1000 metrów zwycięstwo odniosła Heather Bergsma, Amerykanka ukończyła wyścig z czasem  1.13.37. Tuż za nią ze stratą +0,33 sek uplasowała się Yekaterina Shikhova, a trzecie miejsce wywalczyła Marrit Leenstra (+0,35 sek.). Najlepsza z Polek Natalia Czerwonka została sklasyfikowana na 15. miejscu ze stratą +2,01 do liderki. W słabszej grupie B na 1000 m na 16. pozycji uplasowała się Karolina Bosiek - 1.17,12.

W rywalizacji mężczyzn na tym dystansie najszybszy okazał się Rosjanin Paweł Kuliżnikow. Polacy startowali tylko w grupie B. Najlepszy z nich Piotr Michalski zajął 10. miejsce - 1.08.57.

Zawodnicy rywalizowali również w wyścigu drużynowym, jeśli chodzi o grupę kobiet, pierwsze miejsce zajęły Japonki z czasem 2.53.88. Tuż za nimi sklasyfikowane zostały Niemki ze stratą +2,88. Trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki gospodarzy ze stratą +2,92. Polki w składzie Natalia Czerwonka, Katarzyna Bachleda-Curuś i Katarzyna Woźniak sklasyfikowane zostały na szóstej pozycji ze stratą +6,68 do Japonek.

Jeśli chodzi o drużynową rywalizację mężczyzn najlepiej spisali się reprezentanci Holandii wygrywając wyścig z czasem 3.36.11. Drugie miejsce zajęli Japończycy ze stratą +2,54, a trzecie miejsce wywalczyli Norwegowie (+2,83.). Reprezentacja Polski zajęła szóste miejsce w składzie Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka i Jan Szymański kończąc bieg ze stratą +5,77 do liderów.