PŚ w biegach: Podwójny triumf dla Rosji w Falun

14:50, 13.02.2016 Mateusz Król

Photo credit ALBERTO PIZZOLI/AFP/Getty Images Photo credit ALBERTO PIZZOLI/AFP/Getty Images

Z bardzo wysoką formą w tej części sezonu obudzili się biegacze narciarscy z Rosji. W dzisiejszym biegu na 10 km stylem klasycznym w Falun wygrał Maxim Vylegzhanin przed Alexandrem Bessmertnykhem. Brakło miejsca na podium dla Norwegów.

O ile w biegach kobiecych dominacja kraju Wikingów trwa, o tyle wśród mężczyzn znaleźli się pogromcy przedstawicieli tej nacji. W biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w Falun triumfował Maxim Vylegzhanin z czasem 25:14.6. Na drugim miejscu znalazł się kolejny z Rosjan - Alexander Bessmertnykh, który stracił do zwycięzcy 3,5 sekundy. O sporym pechu może mówić Maurice Manificat. Francuz walczył z Bessmertnykhiem o drugie miejsce, ale ostatecznie przegrał je o 0,1 sekundy. Zajął jednak ostatnie miejsce na podium. Czwarty był pierwszy z reprezentantów Norwegii Emil Iversen (+ 7,8). Piąte miejsce przypadło liderowi Pucharu Świata. Sundby stracił do Vylegzhanina 9,5 sekundy.

Na starcie stanęło dwóch reprezentantów Polski. Paweł Klisz dobiegł do mety z 88. czasem (+ 3:23.8) a Jan Antolec był tuż za nim (). W biegu miał wystartować Maciej Staręga, jednak nasz najlepszy sprinter przeziębił się i postanowił dopuścić rywalizację. Jutro w Falun mężczyźni pobiegną na 15 kilometrów stylem dowolnym.