PŚ w biegach: Kowalczyk i Staręga w finałach, Oestberg najszybsza w eliminacjach

12:36, 05.01.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 16:29, 05.01.2016

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Ingvild Flugstad Oestberg okazała się najlepsza w eliminacjach sprintu stylem klasycznym w niemieckim Oberstdorfie. Z dobrej strony pokazała się Justyna Kowalczyk, która awansowała do ćwierćfinału z 17. czasem.

Oestberg wystartowała na trasę eliminacji z numerem 25. Norweżka od samego początku biegła wysokim tempem, którego nie potrafiła utrzymać żadna z rywalek. 25-latka z Gjøvik jest aktualną liderką Tour de Ski i dziś ma szansę powiększyć przewagę nad Therese Johaug. Oestberg dobiegła na metę z czasem 2,38.18.

Drugie miejsce zajęła Sandra Ringwald. Reprezentantka gospodarzy dość niespodziewanie straciła do Norweżki 0,54 sek. Trzecia była Sophie Caldwell, która przegrała z Oestberg o 3,42 sek. Dobrze pobiegła też Justyna Kowalczyk. Polka w stawce 58. biegaczek zajęła 17. pozycję i straciła do Norweżki 10 sekund. Nasza biegaczka pobiegnie w silnie obsadzonym czwartym ćwierćfinale. Będzie rywalizowała m.in. z Therese Johaug. Zapowiadają się zatem wielkie emocje.

Pełne wyniki eliminacji sprintu stylem dowolnym kobiet

Eliminacje sprintu mężczyzn wygrał reprezentant Finlandii - Martti Jylhae. Przez spory czas na prowadzeniu był reprezentant Norwegii Finn Haagen Krogh. Martti startował na trasę z odległym 72 numerem i wyprzedził swojego rywala o 0.34 sek. Tym razem na trzecim miejscu uplasował się Kazach Alexey Poltoranin ze stratą 0.78 sek. W kwalifikacjach z świetnej strony spisał się Maciej Staręga, który sprawił nam wielką niespodziankę. Docelową konkurencją Polaka są sprinty, ale bardziej techniką dowolną. Staręga marzył o awansie do ćwierćfinału `klasykiem` i udało się, gdyż dotarł na metę z 16. rezultatem. Do zwycięzcy stracił 3.66 sekundy. Wielkie brawa!