PŚ w biathlonie: Wygrana w sprincie Schemppa

20:15, 22.01.2016 Mateusz Król

E+IBU+Worldcup+Biathlon+Annecy+Le+Grand+Bornand+zCmz6DiyFgNl fot.: zimbio.com

We włoskim Antholz - Anterselva, sprint mężczyzn na 10 km wygrał Simon Schempp. Na drugim miejscu uplasował się Maxim Tsvetkov, a trzeci był Tarjei Boe. Bardzo źle zaprezentowali się reprezentanci Polski.

Weekend z biathlonem w Antholz - Anterselv najlepiej zaczął się dla Simona Schemppa, który z czasem wynoszącym 23:01.2 sekundy wygrał dzisiejszy sprint. Na drugim miejscu uplasował się Maxim Tsvetkov, który do Schemppa stracił 5.8 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Tarjei Boe, którego strata do zwycięzcy wyniosła 10.8 sekundy.

Bardzo zły występ zaliczyli nasi biathloniści. Najlepszy z nich, Łukasz Szczurek z ponad dwu minutową stratą zajął dopiero 68 miejsce. Grzegorz Guzik spisał się jeszcze gorzej. Polak osiągnął stratę wynoszącą blisko 2,5 minuty, co dało mu odległe 90 miejsce. Najgorszym z naszych reprezentantów był Krzysztof Pływaczyk (+3:07.0 sekundy), który został sklasyfikowany na 95 pozycji.