PŚ w biathlonie: Wygrana Francji w pojedynczej sztafecie mieszanej

21:42, 07.02.2016 Mateusz Król

fot: zimbio.com fot: zimbio.com

Reprezentacja Francji w składzie: Marie Dorin Habert i Martin Fourcade wygrała w dzisiejszych zawodach biathlonowych w Canmore. Polska pojedyncza sztafeta mieszana zajęła 14 miejsce.

Dzisiaj biathloniści i biathlonistki stanęli na starcie zawodów w konkurencji pojedynczej sztafety mieszanej. Triumf w niej odniosła drużyna z Francji w składzie: Marie Dorin Habert i Martin Fourcade z czasem wynoszącym: 37:59.0 sekundy. Na drugim stopniu podium uplasowała się dwójka z Austrii (Lisa Theresa Hauser i Simon Eder), która do zawodników z Francji straciła 45.2 sekundy. Trzecia była reprezentacja Norwegii w której skład weszli: Hilde Fenne i Lars Helge Birkeland. Norwegowie do zwycięzców stracili 55.3 sekundy.

Polskę reprezentowało małżeństwo Guzik. Zajęli oni dopiero 14 miejsce. Ich strata do Francuzów wyniosła ponad 3 minuty.