PŚ w biathlonie: Udany pościg i zwycięstwo Mäkäräinen

14:15, 06.12.2015 Daniel Topczewski Aktualizacja: 21:04, 08.12.2015

FOT: zimbio.com FOT: zimbio.com

Finka Kaisa Mäkäräinen wygrała bieg pościgowy na 10 kilometrów podczas biathlonowego Pucharu Świata w Oestersund. Finka awansowała z dziesiątego miejsca i odniosła szesnaste zwycięstwo w karierze. Podium uzupełniły Dorothea Wierer i Franziska Hildebrand.

Mäkäräinen słabo spisała się na pierwszym strzelaniu po którym straciła kilka pozycji, ale Finka rewelacyjnie radziła sobie na trasie. Wyprzedzała kolejne rywalki bez najmniejszego problemu i nawet pudła na strzelnicy nie przekreślały szans dwukrotnej zdobywczyni kryształowej kuli. Kaisa Mäkäräinen po ostatnim strzelaniu znajdowała się na piątej pozycji z niewielką stratą do Niemki Franziski Hildebrand, która była bezbłędna na strzelnicy. Hildebrand nie była jednak w stanie utrzymać przewagi nad dobrze dysponowaną tego dnia rywalką. Finka wystartowała na ostatnią rundę z ponad 13 sekundową przewagę, ale już po przebiegnięciu części dwukilometrowej rundy zneutralizowała straty. Mäkäräinen przy swoich rywalkach z trasy wyglądała jak pociąg i wyprzedzała je bez problemu. Drugą pozycję po pasjonującym finiszu wywalczyła Włoszka Dorothea Wierer, a trzecie miejsce zajęła Franziska Hildebrand.

W biegu pościgowym wystartowało również pięć Polek, ale żadna z nich nie odegrała kluczowej roli. Najlepiej spisała się Magdalena Gwizdoń, która spudłowała dwukrotnie i zajęła czternaste miejsce, chociaż miała dużą szansę na to, aby znaleźć się w czołowej dziesiątce. Ogromny skok zanotowała Krystyna Guzik, która przesunęła się z 45. miejsca na 24. Na 39. miejscu była Monika Hojnisz z czterema pudłami a na 50. Kinga Mitoraj. Fatalnie zaprezentowała się liderka polskiej kadry Weronika Nowakowska, która sześciokrotnie pomyliła się na strzelnicy i spadła o dwadzieścia sześć miejsc.