PŚ w biathlonie: Schempp wygrywa sprint mężczyzn

21:54, 11.12.2015 Franek Damboń

biathlonnews.com (Schempp) fot. Biathlonnews.com

Simon Schempp wygrał dzisiejszy bieg sprinterski mężczyzn na dystansie 10 km w Hochfilzen. Niemiec uzyskał na mecie czas 23:52.3 zaliczając bezbłędne strzelanie. Najwyżej z Polaków uplasował się Mateusz Janik.

Drugi w dzisiejszym biegu biathlonowym był Martin Fourcade (+ 9.9 s) (1 p). Na miejscu trzecim znalazł się Tarjei Boe (+ 18.9 s) (0 p). Miejsca od 4. do 6. zajęli reprezentanci Rosji. Najwyżej z nich znalazł się Anton Szypulin (+ 20.07 s) (1 p). Czołową dziesiątkę zawodów zamknął Emil Hegle Svendsen (+ 37,9 s).

Najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Janik, który zajął 51. miejsce (+2:03.0) zaliczając na strzelnicy tylko 1 pudło. Warto dodać, że był to najlepszy bieg Janika w historii startów w Pucharze Świata. 67. był Grzegorz Guzik (+ 2:25,1) (2 p), a 100. miejsce zajął Łukasz Szczurek (3:43.1) (3 p).