PŚ w biathlonie: Norwegowie triumfują w supersprincie

15:24, 29.11.2015 Mateusz Król

Copyright IBU/eberhard Thonfeld Copyright IBU/eberhard Thonfeld

Pierwszy konkurs nowego sezonu Pucharu Świata w biathlonie za nami. W supermikście równych sobie nie mieli Norwegowie. Tuż za nim uplasowała się para z Kanady.

Na starcie rywalizacji sprinterskich par mieszanych stanęło aż 26 reprezentacji. W zawodach triumfowali Norwegowie, którzy wystąpili w składzie Kaia Woeien Nicolaisen i Lars Helge Birkeland. Zwycięzcy osiem razy musieli dobierać amunicję a do mety dobieli z czasem 36:27,3 min. Drudzy Kanadyjczycy mieli niecelnych trafień o jedno więcej i do mety dotarli ze stratą 11,9 sekundy. Trzecie miejsce przypadło Niemcom, którzy dobierali tyle samo razy co Kanadyjczycy. Jednak biegnący na ostatniej zmianie Nathan Smith okazał się lepszy na finiszu od Niemca (+13,2 sek).

Polacy w składzie: Weronika Nowakowska i Mateusz Janik zajęli 14. miejsce. Weronika dwa razy dobierała, a Mateusz nie trafiał aż 13 razy i po trzech karnych rundach przyprowadził naszą drużynę na metę ze stratą ponad dwóch i pół minuty. Na 15:30 zaplanowano start rywalizacji sztafet.