PŚ w biathlonie: Makarainen znowu najlepsza! Dobry występ Hojnisz!

Zakończyły się dzisiejsze zmagania kobiet w Pucharze Świata w biathlonie. Konkurencja na dochodzenie padła łupem Kaisy Makarinanen. Glazyrina z Rosji na drugim miejscu straciła ponad pół minuty. Podium uzupełniła Anais Bescond. Najlepszą z Polek była Monika Hojnisz, która ukończyła bieg na 11. miejscu.

Bieg na dochodzenie jest jedną z najciekawszych konkurencji w biathlonie. Wydaje się, że zawodniczkom z wielkimi stratami ciężko jest przebić się do czołówki. Dzisiaj zwyciężyła oczywiście ta, która na trasę wyruszyła pierwsza, ale w TOP5 znalazła się zawodniczka z dalekim numerem. Kaisa Makarainen popełniła dzisiaj jeden błąd na strzelnicy w pozycji stojącej. Pozwoliło jej to jednak na wygraną. Na drugim miejscu znalazła się Ekaterina Galzyrina. Rosjanka również raz pudłowała i straciła do Finki 34,4 sekundy. Trzecie miejsce przypadło w udziale Bescond z Francji (+ 46,5; 1 p).

Na piątym miejscu znalazła się dzisiaj zawodniczka, która na trasę wyruszyła z 34. numerem. Mowa o Rosannie Crawford, która na strzelnicy pomyliła się raz. Do zwyciężczyni straciła 53,4 sekundy. Z numerem 40. do rywalizacji stanęła Monika Hojnisz. Polka dzięki świetnemu strzelaniu (jedno pudło), dobiegła na metę z 11. rezultatem! Jej strata wynosiła ponad minutę. Za Hojnisz uplasowała się nawet Mistrzyni Olimpijska Darya Domracheva (13.). Niestety, to jedyna nasza reprezentantka, która spisała się tak dobrze. Magdalena Gwizdoń była 36. (+ 3,20.2; 4 p), a Weronika Nowakowska-Ziemniak 39. (+ 3,41.4; 7 p).