PŚ w biathlonie: Laura Dahlmeier wygrywa!

Laura Dahlmeier wygrała biathlonowy bieg sprinterski, który rozegrano w Novym Meście. Drugie miejsce zajęła Franziska Hildebrand, a trzecie Veronika Vitkova. Polskie zawodniczki po raz kolejny zaliczyły słaby występ.

Dahlmeier minimalnie zwyciężyła w dzisiejszych zawodach. Miała ona czas tylko o sekundę lepszy niż jej rodaczka Franziska Hildebrand. Obie były bezbłędna na strzelnicy i na trasie prezentowały się bardzo dobrze, jednak na metę szybciej dojechała młodsza Niemka. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła Veronika Vitkova. Reprezentantka gospodarzy straciła do zwyciężczyni 14 sekund. Tuż za czołową trójką uplasowała się: 4. Daria Domraczewa (+23,0) i 5. Marie Dorin Habert (+26,9).

Polki po raz kolejny zanotowały słaby występ. Najlepiej z nich spisała się Krystyna Guzik, która sklasyfikowana została na 26 lokacie. Karolina Pitoń (+2:28,1) uplasowała się na 52 pozycji, a Anna Mąka (+3:51,0) na 75 .