PŚ w biathlonie: Hildebrand najlepsza w biegu sprinterskim

21:32, 11.12.2015 Franek Damboń

Hildebrand (Viessmann-sports.com) fot. Viessmann-sports.com

Franziska Hildebrand okazała się najlepsza w dzisiejszym biegu sprinterskim na 7,5 km w Pucharze Świata w Hochfilzen. W dzisiejszych zawodach całe podium zostało zajęte przez Niemki. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik (+55,3 s) (1 p) uplasowała się na 19. miejscu.

Zwyciężczyni biegu dobiegła na metę w czasie 20:04.1 zaliczając bezbłędne strzelanie. Na drugim miejscu uplasowała się Maren Hammerschmidt (+15,1 s) (0 p). Na najniższym stopniu podium stanęła Mirian Goessner (+21 s) (1 p). Czwartę miejsce zajęła Francuska Anais Bescond (+23,4 s) (0 p).

W dzisiejszym biegu słabiej wypadli Polki. 35. miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń (+1:21.9 s), która oddała dwa niecelne strzały zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej. Tyle samo pudeł na strzelnicy miała Weronika Nowakowska-Ziemniak (+1:28.3 s)  zajmując 41. miejsce. Po dwa błędy podczas strzelania zaliczyły również Monika Hojnisz (+1:42.3 s) kończąc swój występ 49. miejsce, oraz Kinga Mitoraj (+ 2:15.9 s), która uplasowała się na 76. miejscu.