PŚ w biathlonie: Dorothea Wierer wygrywa w Ruhpolding. Guzik 11.

19:59, 14.01.2016 Mateusz Król

Włoszka - Dorothea Wierer wygrał dzisiejszy bieg indywidualny kobiet na 15 km w niemieckim Ruhpolding. Najlepsza z Polek - Krystyna Guzik zajęła miejsce 11.

Dorothea Wierer na mecie zameldowała się z czasem wynoszącym 40:19.9 sekundy. Warto wspomnieć, że Włoszka na strzelnicy nie zaliczyła żadnego pudła. Na drugim miejscu zameldowała się Kaisa Makarainen, która do Wierer straciła aż 54.8 sekundy. Finka w pierwszym strzelaniu zaliczyła pudło i musiała pobiec karną rundę. Trzecia była Czeszka Gabriela Soukalova ( + 1:09.8 sekundy; 1 karna runda).

Tu był drugi w sezonie najlepszy konkurs Krystyny Guzik. Polka po bardzo dobrym początku prowadziła przez pewien okres czasu. Jednak szanse na dobry wynik zaprzepaściło trzecie strzelanie. Ostatecznie, Guzik zajęła 11 miejsce ze stratą do Wierer wynoszącą 1:57.4 sekundy. W stawce zawodniczek zostały sklasyfikowane jeszcze trzy Polki. Magdalena Gwizdoń uplasowała się na 31 pozycji. Jej różnica w czasie wyniosła + 3:35.7 sekundy (2 pudła). Monika Hojnisz z czasem wynoszącym 44:28.4 sekundy zajęła 36 miejsce (3 pudła). Weronika Nowakowska - Ziemniak aż cztery razy myliła się na strzelnicy. Na mecie zameldowała się z czasem gorszym od Wierer o 4:54.1 sekundy. Kinga Mitoraj nie pojawiła się na starcie konkursu.