PŚ w Astanie: Trzecie zwycięstwo Martiny Sablikovej, słabe wyniki Polaków

21:53, 02.12.2016 Anna Felska

Za nami pierwszy dzień rywalizacji w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Astanie. Na torze w Kazachstanie swoje trzecie zwycięstwo na dystansie 3000 m w sezonie odniosła Czeszka Martina Sablikova. Polacy rywalizowali w grupie B ale zajęli odległe lokaty.

Reprezentantki Polski rywalizowały w słabszej grupie B na dystansie 3000 m. Najlepiej z nich zaprezentowała się Katarzyna Woźniak, która zajęła 6. miejsce i do zwyciężczyni Lindy  de Vries straciła 5,3 s.Pozostałe Polki: Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń oraz Luiza Złotkowska zajęły odpowiednio 9, 10 i 12. miejsce.

Pełne wyniki grupy B na 3000 m kobiet

W grupie B rywalizowali również panowie. Na dystansie 5000 m najlepiej wypadł Jan Szymański, który zajął 9. pozycję a do zwycięzcy Holendra Jana  Blokhuijsena stracił 5,66 s. W drugiej i trzeciej dziesiątce, na 17. i 22. miejscu uplasowali się Adrian Wielgat oraz Roland Cieślak.

Pełne wyniki grupy B na 5000 m mężczyzn

Czeszka Martina Sablikova zwyciężyła na dystansie 3000 m w grupie A z czasem 4:02.90 i było to jej trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Na podium stanęły również Anna Yurakova oraz Miho  Takagi.

Pełne wyniki grupy A na 3000 m kobiet

Już jutro kolejne zmagania łyżwiarzy szybkim na torze w Astanie. Między innymi czekają nas biegi drużynowe kobiet i mężczyzn.