PŚ w Anterselvie: Triumf Domraczewej w mass-starcie, Nowakowska 29.

13:38, 21.01.2018 Mateusz Król

Białorusinka Daria Domraczewa wygrała bieg masowy na dystansie 12,5 kilometra w ramach zawodów Pucharu Świata w Anterselvie. Na podium stanęły również reprezentująca Słowację Anastazja Kuzmina oraz Finka Kaisa Mäkäräinen. Weronika Nowakowska zajęła 29. miejsce.

Domraczewa, która biegła tylko jedną karną rundę po pierwszym strzelaniu, wyprzedziła Kuzminę (3 p.) o 11,9 sekundy, zaś Mäkäräinen, która dzięki trzeciemu miejscu ma jeszcze 15 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad reprezentantką Słowacji (4 p.) - o 16,2 sekundy. Białorusinka objęła prowadzenie dopiero po ostatniej wizycie na strzelnicy, wykorzystując dwa pudła bezbłędnie strzelającej do tego momentu Włoszki Dorothei Wierer (7. miejsce, +29,4). Pierwszą szóstkę uzupełniły Norweżka Marte Olsbu (+22,6; 2 p.), wczorajsza zwyciężczyni, Niemka Laura Dahlmeier (+23,9; 2 p.) oraz jej rodaczka, Maren Hammerschmidt (+25,2; 1 p.).

Przedostatnie, 29. miejsce zajęła jedyna reprezentantka Polski, Weronika Nowakowska (+5:41,5), która biegła aż siedem karnych rund.